Własna, legalna firma bukmacherska to na pewno spory prestiż, jeśli chodzi o tą część Polskiego rynku. Sama licencja ministerstwa finansów na obrót zakładami wzajemnymi kosztuje krocie, nie mówiąc już o ,,papierkowej robocie” która nas czeka, miesiące oczekiwania aż fiskus ,,łaskawie” to zatwierdzi. A przecież nikt nie lubi urzędów i urzędników czyż nie? Więc, kończąc ten ,,początkowy wywód” czy warto otwierać własny zakład bukmacherski?

Licencja Polskiego Ministerstwa Finansów na obrót zakładami wzajemnymi – czyli ładny kawałek grosza za papierek

Aktualnie w Polsce bukmacherką mogą zajmować się jedynie legalni bukmacherzy, którzy są licencjonowani przez Ministerstwo Finansów (zgodnie z nowelizacją ustawy hazardowej). Jeżeli taka licencja zostanie nam (wreszcie) wydana, to już jako oficjalnie legalna firma bukmacherska możemy zdecydować się otworzenie bukmacherskiego punktu naziemnego, więc jeśli jesteśmy zainteresowani taką opcją, to najlepiej do takiego celu kupić niewielki lokal najlepiej w centrum miasta (nie próbujcie tu nam kręcić, skoro macie na koncie nie mniej niż cztery miliony złotych, to na pewno możecie sobie pozwolić na kupno jakiegoś małego lokalu w dużym mieście) lub w dużej dzielnicy mieszkalnej, ewentualnie do punktów naziemnych alternatywą jest prowadzenie działalności w internecie, jako w pełni wirtualny serwis bukmacherski.

Przykładem jest tu legalny bukmacher BetClic, który nie posiada stacjonarnych punktów naziemnych, a więc zajmuje się wyłącznie działalnością internetową, oraz co pokazują statystyki radzi sobie w tym sektorze rynkowym bardzo dobrze. Więc tu już zależy wyłącznie od nas, czy wolimy wydać nawet kilkaset tysięcy na odpowiedni lokal w takich miastach jak Katowice, Warszawa czy Kraków, czy też wolimy te kilkaset tysięcy wydać na programistów, informatyków oraz marketingowców (co i tak was czeka, nie bójcie się, programiści zawsze dopną swego).

Ale ale, o licencji było, a nie znamy przecież wymagań, czyż nie?

W Polsce legalną, licencjonowaną przez Polskie Ministerstwo Finansów firmą bukmacherską może zostać wyłącznie firma, która już prowadzi działalność w formie spółki akcyjnej, bądź spółki z o.o. (czyli o spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością). Jeśli chodzi o spółki z siedzibą na terytorium innego państwa członkowskiego Unii (europejskiej, rzecz jasna), to jest to również dozwolone, jak też spółki z siedzibą w państwie członkowskim Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA). Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, sprawdźcie sobie, umowę o Europejskim Obszarze Gospodarczym (chociaż znając życie raczej nikogo to nie będzie interesowało, lecimy z tematem dalej). Już ciekawsze na pewno będzie przeczytanie naszego poradnika o obstawianiu hokeja, gwarantujemy że zmrozi wam to krew w żyłach! A śmieszki na bok, może akurat to okaże się waszą ulubioną dyscypliną, którą będziecie zawsze obstawiać?

Ile musimy mieć pieniędzy, aby założyć firmę bukmacherską?

Na pewno nie są to małe pieniądze, ponieważ osoby które chcą założyć firmę bukmacherską, powinny być raczej JUŻ miliarderami, ponieważ minimalna wysokość kapitału zakładowego spółki (czyli w skrócie to ile spółka ma na koncie środków) nie może wynosić mniej niż CZTERY. MILIONY. ZŁOTYCH. (4.000.000zł).


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

PoprzedniCzy hokej na lodzie jest prostym sportem do obstawiania?
NastępnyNowi gracze zakładów bukmacherskich – mamy dla was poradnik!
Jakie promocje i darmowe bonusy może w Polsce oferować legalny bukmacher internetowy? Najczęściej są to bonusy bez depozytów, freebety i zakłady bez ryzyka. Bukmacher internetowy jest o wiele ciekawszą opcją niż zakłady stacjonarne, to właśnie przez internet można uzyskać najwięcej.