Wiele osób chciałoby wygrywać obstawiając zakłady bukmacherskie, jednak boją się ryzyka utraty pieniędzy, zwłaszcza jeśli nie mają żadnego doświadczenia w tematyce bukmacherskiej. Wystarczy jednak poświęcić trochę czasu, by poznać zasady gry i zachować skupienie przy analizowaniu potencjalnych typów.

obstawianie u bukmacherów
Jak wygrywać w zakładach bukmacherskich – kilka cennych porad

Znajdź legalnych bukmacherów i załóż konta na kilku stronach.

W Polsce istnieje już kilkanaście legalnie działających firm bukmacherskich, takich jak STS, forBET, Betclic i inne. Każda z nich może mieć w swojej ofercie różne kursy do tego samego zdarzenia. Dzięki posiadaniu wielu kont gracz może wybrać najkorzystniejszy zakład. Pozwala to także na strategię zwaną surebet, polegającą na obstawieniu dwóch przeciwnych drużyn u różnych bukmacherów w tym samym wydarzeniu, ale z innym kursem. W takim wypadku którykolwiek by nie zwyciężył, da nam to zysk. Dodatkowo wiele stron oferuje bonusy i promocje dla początkujących graczy, więc im więcej kont, tym więcej korzyści.

Zbierz kapitał i ustal limity

Bez pieniędzy nie ma zakładów, dlatego oczywistym jest, że należy odłożyć jakąś sumę przeznaczoną do gry. Bezwzględnie konieczne jest ustalenie z góry limitów finansowych na tydzień lub miesiąc. Wygrane mogą uderzyć do głowy, podobnie przegrywając, możemy wpaść w panikę i próbować się bezskutecznie odegrać. Łatwo wtedy wpaść w długi, a nawet w poważny nałóg. W walce z tym pomagają sami bukmacherzy, tworząc systemy bezpiecznej gry, gdzie możliwe jest ustalenie limitu na swoim koncie.

jaki kod promocyjny w sts
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Trzymaj się jednej strategii

Systematyczne, niewielkie wygrane są lepsze niż nagłe, duże sukcesy, obarczone ryzykiem porażki. Warto ustalić sobie jedną, bezpieczną metodę i obstawiać stale w ten sam sposób. Dzięki temu mniejsze regularne kwoty zbiera się w całkiem pokaźną sumę. Ponadto dostępne są gotowe, sprawdzone strategie bukmacherskie, takie jak surebet, progresja, czy ciągi. Trzymanie się jednego sposobu obstawiana nie oznacza jednak, że nie możemy nigdy ryzykować. Jeśli jesteśmy pewni wygranej, warto od czasu do czasu spróbować powalczyć o większą nagrodę. 

Bądź odporny na emocje

Gra może być wciągająca, dawać satysfakcję i korzyści finansowe, ale zdarza się też, że przyniesie porażki i straty. Dobry gracz powinien zdawać sobie sprawę z takich ewentualności. Ważne jest, by nie poddawać się emocjom, zachowywać trzeźwy osąd i kontrolować sytuację. W stresie można podjąć decyzje, których szybko będzie się żałowało, na przykład dokonać cash-outu, czyli zamknąć zakład przed rozstrzygnięciem wszystkich zdarzeń z obawy o przegraną i stracić szansę na dużą nagrodę. 

Zachowaj trzeźwość umysłu

Podczas wybierania swoich typów staraj się zadbać o jak najlepszy stan swojego umysłu. Nie bądź pod wpływem alkoholu ani żadnych innych preparatów, czy leków, które mogą wpłynąć na twój osąd. Bądź wypoczęty i zrelaksowany, ale jednocześnie skupiony i czujny. Człowiek nie zawsze jest zdolny do skutecznej analizy i podejmowania świadomych decyzji, dlatego warto przykładać się do zakładów i nabywać doświadczenie, które usprawnia przyszłą grę. 

Postaw na jedną lub maksymalnie kilka dyscyplin

Można interesować się różnymi rodzajami sportu, jednak ciężko z całkowitym oddaniem śledzić wszystkie związane z nimi wydarzenia, ligi, zespoły i zawodników. W celu obstawienia najbardziej prawdopodobnego zwycięzcy trzeba dobrze znać jego możliwości i szanse, w przeciwnym razie skazujemy się na ślepy los, który nie zawsze będzie po naszej stronie. 

Naśladuj doświadczonych graczy

W internecie można znaleźć zarówno darmowe, jak i płatne portale, na których zamieszczane są gotowe typy bukmacherskie. Gracze dzielą się tam swoimi spostrzeżeniami, analizami, przewidywanymi wynikami zdarzeń. Warto śledzić tego typu strony, by porównać swoje wybory przed postawieniem zakładu. 

Wybieraj odpowiednie dla swojego poziomu kupony

Im mniej zdarzeń na kuponie, tym lepiej dla początkującego gracza. Jedna przegrana może zdecydować o utracie wszystkich postanowionych pieniędzy i dotychczasowych wygranych. Wyjątkiem jest skorzystanie z opcji cash-out, która pozwala rozliczyć zakład przed zakończeniem wszystkich zdarzeń, jednak raz podjęta decyzja o wycofaniu się jest nieodwracalna. Można więc uzyskać dużo mniejszą kwotę, niż przy ewentualnym podjęciu ryzyka i zwycięstwie.

Analizuj to co będziesz obstawiał

Jeśli decydujesz się obstawiać dane zdarzenie, dowiedz się o nim wszystkiego, co możliwe. Zbadaj sytuację drużyn i zawodników. Weź pod uwagę kontuzje, czerwone kartki, poprzednie wyniki, transfery i zmiany trenerów. Sprawdź, jak obstawiają inni, zwłaszcza doświadczeni. Obserwuj, czy kursy rosną, czy maleją. Wszystko to może świadczyć o tym, która drużyna ma większe szanse na wygraną. 

Dobieraj stawki do budżetu

Masz przygotowany do gry budżet, który należy odpowiednio rozporządzić. Podziel swoje typy według prawdopodobieństwa wygranej. Postaw więcej na tych, których szanse są duże. Mniej na tych z większym ryzykiem porażki. Nigdy nie stawiaj wszystkiego na jedną kartę. Najwyższy zakład nie powinien przekraczać 5% dostępnego kapitału.

Zachowaj ostrożność typując na żywo

Obstawianie bieżącego zdarzenia to duże emocje i ogromne ryzyko. Kursy spadają i wzrastają się z minuty na minutę, co może skutkować pochopnymi decyzjami. Najlepiej ze spokojem analizować przyczyny zmian i korzystać jedynie z takich okazji, które nie pojawiają się tylko po to, by zmylić graczy.

Zaczynając swoją przygodę z obstawianiem zakładów, warto odpowiednio się do tego przygotować. Zanim zaczniesz, zdobądź i przeanalizuj wszystkie dostępne informacje, a potem graj z głową. 

PoprzedniPopularne metody płatności bukmacherskich w Polsce
NastępnyOferta zakładów na Formułę 1 od bukmacherów online
Najlepsi w Polsce bukmacherzy internetowi oferują szereg doskonały promocji i bonusów, które są bardzo atrakcyjne dla graczy bukmacherskich. Kody promocyjne do bukmacherów to w tej chwili: BETONLINE