Obstawianie zakładów na e-sport może nie być najłatwiejszym zadaniem, dlatego też aby robić to poprawnie, musimy odpowiednio się do tego przygotować. Brzmi to oczywiście bardzo nudnie, ale jeśli chcemy wygrywać pieniądze praktycznie za przewidzenie danego zdarzenia, to trochę musimy się napracować, czyż nie? Na co więc musimy uważać, kiedy typujemy zakłady na e-sport?

Na co uważać przy typowaniu zakładów na e-sport?

Zanim zaczniesz obstawiać e-sport

Przed rozpoczęciem obstawiania zakładów na e-sport powinniśmy zdecydować się u którego bukmachera chcemy rozpocząć naszą przygodę z typowaniem. Wybór jest całkiem spory, ponieważ na polskim rynku mamy teraz aż 18 legalnych bukmacherów u których możemy obstawiać zakłady na e-sport oraz inne rodzaje typów, które sobie tylko zażyczymy (oraz będą w ofercie bukmacherskiej). Warto jest zwrócić uwagę przede wszystkim na promocje bukmacherskie na start.

Sts bonus bez depozytu
Sts bonus bez depozytu

Zwykle są do bonusy sto procent od pierwszej wpłaty, lub darmowy zakład w postaci freebetu, czyli pieniądze za darmo na pierwszy zakład. Przy większości zakładów za darmo jest jednak prawie zawsze ten sam haczyk – musimy wpłacić odpowiednią sumę pieniędzy, aby móc taki bonus uzyskać. Jeśli już przejrzymy oferty kilku najlepszych firm bukmacherskich, najlepiej jeśli założymy konto u kilku z nich. Mądrym zagraniem jest też najpierw sprawdzenie, który bukmacher ma najwyższy kurs – a dopiero potem zakładanie u niego konta.

Naturalnie, warto jest jeszcze zapytać naszych znajomych, może ktoś z nich już się zajmuje obstawianiem zakładów bukmacherskich, bądź poczytać o bukmacherce na forach internetowych. Jednak wiadomo, najważniejsze jest to, aby podjąć decyzję świadomie, po wcześniejszym sprawdzeniu poszczególnych ofert.

Nie obstawiaj – jeśli nie wiesz!

Na pewno nie powinniśmy obstawiać zakładów na tytuł o którym wiemy zbyt mało. Obstawianie zbyt dużej ilości zakładów również nie jest dobrym pomysłem, ponieważ łatwo wtedy się pogubić i nie trudno wtedy przestać trzymać ręki na pulsie. Pamiętaj również o sprawdzaniu aktualnych promocji bukmacherskich. Najważniejsze jednak jest to, że musimy pamiętać, że każdy, nawet najlepszy typer w końcu przegrywa. Warto jest mieć to gdzieś z tyłu głowy, dzięki temu porażka będzie wtedy mniej bolesna.

Pamiętaj o tym, że żaden zakład bukmacherski nigdy nie jest na sto procent wygrany – ale też żaden legalny bukmacher nie będzie stosować nieczystych zagrań, aby pozbawić swojego gracza wygranej. W prostych słowach – gdy wiemy nieco więcej o zakładach bukmacherskich i oczywiście dopisze nam szczęście możemy liczyć na pozytywne rezultaty, a ilość pieniędzy zależy od kwoty jaką wpłacimy i kursu, jakim objęte było wydarzenie.

Wracając na chwilę do kwestii legalności: zakłady bukmacherskie, jakimi powinien zainteresować się gracz to tylko ci legalni, a więc wszyscy, którzy sponsorują drużyny e-sportowe, występują w mediach lub na swojej stronie internetowej czy lokalu stacjonarnym, gdzie zamieszczają swój dowód na legalność swojej działalności o zatwierdzone przez nasze ministerstwo finansów.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

PoprzedniJak wygrane z zakładów mogą wpłynąć na niektórych ludzi?
NastępnyBonusy na e-sport – gdzie je znaleźć w 2020 roku?
Jakie promocje i darmowe bonusy może w Polsce oferować legalny bukmacher internetowy? Najczęściej są to bonusy bez depozytów, freebety i zakłady bez ryzyka. Bukmacher internetowy jest o wiele ciekawszą opcją niż zakłady stacjonarne, to właśnie przez internet można uzyskać najwięcej.