Tak, dobrze przeczytaliście ten tytuł. Mamy dla was poradnik jak obstawiać zakłady bukmacherskie. Owszem, jest na internecie mnóstwo takich poradników, ale nasz jest wyjątkowy pod tym względem, że nie zamierzamy wam wciskać kitu i (i przy okazji ,,nagonić” was na jakąś ofertę) tylko chcemy wam normalnie przedstawić nasze doświadczenie związane z bukmacherką.

Po pierwsze – myślenie nie boli

Tak jak tytuł mówi – myślenie nie boli. Nie warto wchodzić w zakłady bukmacherskie, kiedy mamy problemy finansowe, bądź jesteśmy zbyt młodzi na takie tematy (zakłady bukmacherskie są dostępne wyłącznie dla ludzi pełnoletnich). Dlatego pomyśl i zastanów się dwa razy, zanim zdecydujesz czy chcesz obstawiać zakłady bukmacherskie, czy też wybierzesz inne hobby. Kolejną kwestią którą należy przemyśleć, jest nasze doświadczenie, czy uprawialiśmy kiedyś na przykład koszykówkę, pływanie bądź inną dyscyplinę, na którą możemy postawić zakład. Sporo nam to ułatwi, z racji tego że będziemy już mniej więcej wiedzieć, jak będą zachowywać się profesjonalni zawodnicy danych spotkań, które będziemy przecież obstawiać. No ale przejdźmy do dalszej części naszego poradnika.

Po drugie – sprawdź ofertę legalnych bukmacherów

Polskie Ministerstwo Finansów wraz z wejściem nowelizacji ustawy hazardowej w roku 2017 zabroniło oferować zakładów wzajemnych wszystkim firmom bukmacherskim, które nie uzyskają na to licencji od fiskusa. Dlatego sytuacja na Polskim rynku bukmacherskim dopiero ostatnio się stabilizuje, coraz więcej firm bukmacherskich ubiega się i otrzymuje licencje of MF na obrót zakładami bukmacherskimi, więc z roku na rok mamy coraz większy wybór legalnych firm bukmacherskich w naszym Kraju. Ale po co o tym mówimy? A po to, żebyście przypadkiem nie zaczęli obstawiać zakładów u nielegalnych bukmacherów, z racji tego że możecie tutaj przypłacić nie tylko swoim ,,groszem” kiedy dorwie was skarbówka, ale również i czasami może być to wyrok pozbawienia wolności. Co nie byłoby fajne, ani miłe, nieprawdaż?

Kolejna kwestia do przemyślenia – rodzaje zakładów bukmacherskich

Tutaj po raz kolejny, mamy ogromny wybór. Od standardowych zakładów 1×2 aż do zakładów specjalnych. Rodzajów zakładów bukmacherskich jest mnóstwo. Czym się one od siebie różnią? Zanim jednak wam o tym opowiemy, to chcemy zaznaczyć, że to jest temat praktycznie na cały osobny artykuł, dlatego my opiszemy tutaj tylko dwa z nich.

Jeśli chodzi o zakład 1×2, to polega on mniej więcej na tym, że typujemy albo zwycięstwo gospodarzy, lub też ich przeciwników. Jeśli chodzi zaś o zakłady specjalne, to tutaj wszystko zupełnie wygląda inaczej, ponieważ możemy typować popularne wydarzenia na skale globalną, takie jak kiedy oficjalnie wystartuje pokemon GO (oczywiście to jest przykład z przeszłości), która prywatna firma jako pierwsza będzie oferowała loty w kosmos, bądź kto zostanie wybrany na nowego prezydenta USA. Uważamy, że zakłady specjalne bardziej sprzyjają nowym typerom, z racji tego że ich tematem przewodnim nie jest głównie sport, przez co łatwiej można się do tych zakładów ,,dostosować”.


Etoto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

PoprzedniCzy warto otwierać własny zakład bukmacherski?
NastępnyObstawianie piłki nożnej – poradnik bukmacherski dla nowych graczy
Jakie promocje i darmowe bonusy może w Polsce oferować legalny bukmacher internetowy? Najczęściej są to bonusy bez depozytów, freebety i zakłady bez ryzyka. Bukmacher internetowy jest o wiele ciekawszą opcją niż zakłady stacjonarne, to właśnie przez internet można uzyskać najwięcej.