Formuła 1 to jeden ze sportów motorowych, który cieszy się ogromną popularnością. Jest to dyscyplina łącząca nowe technologie, ogromne ilości pieniędzy oraz kierowców charakteryzujących się ponadprzeciętnymi umiejętnościami. Jednocześnie jest to również wyścig zbrojeń między najważniejszymi markami motoryzacyjnymi. W poniższym artykule omawiamy tę interesującą dyscyplinę oraz opisujemy, jak przebiegną rozgrywki w bieżącym sezonie. Dla nas, Polaków, będzie to sezon wyjątkowy, ponieważ na tory Formuły 1 wraca nasz mistrz, Robert Kubica.

formuła 1 w zakładach online
Oferta bukmacherska na obstawianie wyścigów Formuły 1

Robert Kubica wrócił do Formuły 1

Robert Kubica to wybitny kierowca Formuły 1, który nie raz pokazał, na jak wiele go stać. Wszyscy pamiętamy jego okropny wypadek, wiele operacji oraz długi okres rehabilitacji. Na szczęście, terapia przyniosła skutek, ponieważ nasz rodak w obecnym sezonie znów zasiądzie za kierownicą bolidu Formuły 1. Przerwa naszego rodaka od wyścigów trwała aż 8 lat, przez co bardzo niewiele osób wierzyło, że Kubica w ogóle powróci do Formuły 1. Na szczęście Robert może znów wziąć udział w rozgrywkach. Zasiądzie w bolidzie należącym do Williamsa – wcześniej występował tam w roli kierowcy testowego. Należy w tym miejscu przypomnieć, że ostatni sezon dla tego teamu był bardzo nieudany. Wiadomo jednak, że Robert Kubica posiada bardzo duże umiejętności współpracy z mechanikami, dzięki czemu być może już wkrótce cała drużyna poczyni ogromne postępy. Trzymamy za to kciuki!

Formuła 1 – kursy na kierowców

Jak zdaniem bukmacherów potoczą się losy obecnego sezonu Formuły 1? Kto zdaniem buków ma największe szanse na zwycięstwo? Warto wiedzieć, że kilku bukmacherów zdecydowało się na wystawienie bardzo atrakcyjnych kursów. Dla przykładu, na Maxa Verstappena STS wystawił bardzo wysoki kurs 6,0.

jaki kod promocyjny w sts
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Kto obstawiany jest na faworyta? Zdaniem bukmacherów będzie nim mistrz sezonu 2018. Mowa tutaj o Lewisie Hamiltonie z drużyny Mercedesa. Firmy bukmacherskie duże szanse dają także Sebastianowi Vettelowi. Jest to kierowca, który czterokrotnie zdobył tytuł mistrza świata. Bardzo dużo można oczywiście zarobić na potencjalnej wygranej naszego zawodnika, Roberta Kubicy. Należy jednak wziąć pod uwagę, że po niezwykle słabym sezonie 2018 dla jego drużyny, bardzo mało prawdopodobne jest, że znajdzie się ona w czołówce. 

Formuła 1 – co warto wiedzieć o tej dyscyplinie

Formuła 1 to według klasyfikacji międzynarodowej specjalnej federacji sportów motorowych (w skrócie FIA) najwyższą klasą wyścigów samochodowych. Jednocześnie jest to najbardziej zaawansowany technologicznie sport wyścigowy na całym świecie. Zawody tego typu są jednocześnie poligonem doświadczalnym dla wprowadzania wielu innowacyjnych technologii, które mogą być później wprowadzane w samochodach produkowanych fabrycznie. Zawody posiadające tą rangę mają swoje korzenie w europejskim cyklu Grand Prix. Oficjalne zainaugurowanie Formuły 1 miało miejsce w 1950 roku. Nazwa powstała od spisu zasad, które wówczas wszyscy chętni uczestnicy tych wyścigów musieli spełniać, aby móc brać w nich udział. Wszystkie sezony tej serii złożone są z Grand Prix, czyli wyścigów o wielką nagrodę danego miejsca, w którym mają miejsce konkretne zawody.

Warto również wiedzieć, że utrzymanie bolidów oraz całych stajni jest niezwykle kosztowne. Posłużmy się przykładem – przeciętny koszt wyprodukowania jednego bolidu na potrzeby Formuły 1 wynosi około 7 milionów dolarów. Mowa tutaj wyłącznie o koszcie części składających się na daną maszynę. Do tego dochodzą jeszcze koszty badań oraz rozwoju tych maszyn.

PoprzedniJak zacząć wygrywać w zakładach bukmacherskich
NastępnyObstawianie zakładów bukmacherskich na e-sport
Najlepsi w Polsce bukmacherzy internetowi oferują szereg doskonały promocji i bonusów, które są bardzo atrakcyjne dla graczy bukmacherskich. Kody promocyjne do bukmacherów to w tej chwili: BETONLINE