Wiele osób uznaje grę w pokera jest świetnym sposób na samorozwój, w końcu uczestnicy gry zdobywają doświadczenie, jak być osobą przedsiębiorczą. Doświadczenie to może przekładać się na wiele aspektów życia. Co dodatkowo ciekawe, to właściciele wielu ogromnych korporacji na świecie, to zapaleni pokerzyści. Jednakże wracając na właściwe tory rozmowy, dziś przedstawiamy wam poradnik o tym, co powinniście wiedzieć zaczynając grę w pokera!

Zagrania w pokerze – poradnik

Zagrania w pokerze

W pokerze istnieje sześć podstawowych zagrań, z jakich każdy gracz może skorzystać :

– Pas (fold) – To zagranie oznacza rezygnację z uczestnictwa w dalszej części partii. Gracz decydujący się na spasowanie traci wszystkie żetony, jakie postawił.

– Czekanie (check) – Jest to nie podejmowanie przebicia obecnej stawki i nie spasować w oczekiwaniu na to, jakie ruchy zostaną wykonane przez resztę graczy. Należy jednak pamiętać, że czekanie jest możliwe tylko wtedy, gdy stawka w bieżącej partii nie została przez nikogo przebita.

– Sprawdzanie (call) – Podczas sprawdzenia dochodzi do wyrównania do sumy, jaka została postawiona w danej partii.

– Obstawienie (bet) -Ten ruch oznacza obstawienie pierwszego zakładu w obrębie pojedynczej rundy.

– Podbicie (raise) –  Jest to metoda na zmuszenie pozostałych graczy do tego, aby wyrównali lub przebili stawki. Mogą oni również spasować w danym rozdaniu. Po wykonaniu podbicia, reszta graczy nie ma prawa skorzystać z ruchu czekania.

– ,,Va bank” (all-in) – Gracz decydujący się na takie działanie dokłada do puli wszystkie posiadane przez siebie żetony. Jeśli nie będzie miał najlepszej ręki – przegrywa wszystko.

Darmowy bonus betclic
Darmowy bonus betclic

Zasady pokerowych zagrań

Każdy, nawet początkujący gracz pokera wie, że możemy wyróżnić wiele rodzajów gry w pokera. Poszczególne wersje różnią się od siebie specyfiką konkretnych działań oraz liczbą kart, jakie są rozdawane graczom. Różnice wynikają również z ustalonych wartości pojedynczych zakładów i możliwości dotyczących kwestii podbicia, dlatego też musimy pamiętać o tym, że niektóre rodzaje pokera określają odgórne wysokości podejmowanych zakładów i podbić. Mowa w tym przypadku o:

– Fixed limit — oznacza stałą wysokość zakładów. Kwota ustalana jest przed rozpoczęciem gry. Określana jest najczęściej przez dany przybytek, który oferuje dane karty. W przypadku symulowanych gier karcianych online (na przykład sts betgames) jest to 2zł.

– Pot limit — w tej sytuacji stawka może zostać podbita o dowolną kwotę. Ograniczenie polega na tym, że kwota podbicia nie może być wyższa od wartości całej puli.

– No limit — gracz ma prawo podbicia stawki o każdą kwotę, nawet jeśli wynosi ona więcej, niż aktualnie znajduje się w puli. Jedynym warunkiem tutaj jest to, że podbijający musi dysponować sumą, którą podbija stawkę.

O czym powinien pamiętać każdy, kto chce grać w pokera online?

Otóż przede wszystkim o tym, że gra online różni się sporo od tego, co możemy spotkać przy normalnym zielonym stoliku. Przykładem może być tu gra w Betgames STS, która co prawda jest jedynie zakładami na grę w pokera online, jednakże na ten moment, to jedyna opcja na grę w pokera w internecie z żywymi ludźmi.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

PoprzedniJak grać w Betgames STS przez aplikację mobilną?
NastępnyCiekawostki o bukmacherce
Jakie promocje i darmowe bonusy może w Polsce oferować legalny bukmacher internetowy? Najczęściej są to bonusy bez depozytów, freebety i zakłady bez ryzyka. Bukmacher internetowy jest o wiele ciekawszą opcją niż zakłady stacjonarne, to właśnie przez internet można uzyskać najwięcej.