Nielegalne zakłady bukmacherskie online w Polsce

Nielegalne zakłady bukmacherskie online w Polsce

Obstawianie zakładów bukmacherskich zdobywa w Polsce coraz większe grono zwolenników. Nie ma co się dziwić – jest to szybki i bardzo wygodny sposób na wygodne powiększenie swoich zarobków. Jakiś czas temu na rynku bukmacherskim miało miejsce bardzo wiele zawirowań i komplikacji. Było to związane ze znowelizowaniem ustawy antyhazardowej w 2017 roku. Nowa ustawa nałożyła na firmy bukmacherskie szereg nowych obowiązków i obostrzeń. Większość firm bukmacherskich nie chciała się zgodzić na przestrzeganie nowych przepisów, zatem zdecydowała się na opuszczenie polskiego rynku bądź świadczenie swoich usług w sposób nielegalny.

O czym mówi nowa ustawa o bukmacherach?

Nowa ustawa dotycząca zakładów wzajemnych mówi o tym, że każdy bukmacher, który chce prowadzić swoją działalność w sposób zgodny z przepisami polskiego prawa, musi posiadać stosowną licencję uprawniającą go do prowadzenia legalnej działalności oraz obsługiwania zakładów wzajemnych. Na stronie Ministerstwa Finansów znajduje się informacja z aktualną listą nielegalnych oraz legalnych firm bukmacherskich – dzięki temu bez żadnych problemów można uzyskać szeroką wiedzę odnośnie legalności danej firmy, z której usług planujemy skorzystać. 

Lista nielegalnych firm bukmacherskich znajduje się na stronie Ministerstwa Finansów od 1 kwietnia 2017 roku. Zapraszamy do lektury poniższego artykułu – tłumaczymy w nim, w jaki sposób odróżnić nielegalną firmę bukmacherską od tej, która świadczy swoje usługi w sposób całkowicie legalny. Jest to lektura obowiązkowa dla każdego, kto planuje utworzyć swoje pierwsze konto bukmacherskie, ale nie wie jeszcze z której oferty skorzystać. 

Jak wygląda zablokowana strona bukmacherska przez Ministerstwo Finansów? 

Znowelizowana ustawa antyhazardowa mówi o tym, że wszystkie nielegalne witryny firm bukmacherskich będą blokowane sukcesywnie. Nie zawsze udaje się jednak zablokować takie strony na czas – zdarza się, że nawet nielegalni bukmacherzy świadczą swoje usługi w Polsce. Strony, które zostaną jednak zablokowane przez urzędników Ministerstwa Finansów, zawierają komunikat, w którym zawarte jest między innymi następujące zdanie: „Uwaga – strona internetowa, z jaką podjęto próbę połączenia, wykorzystywana jest do nielegalnych gier hazardowych” – jeśli na stronie swojego bukmachera ujrzymy taki komunikat, jest to znak, że korzystanie z jego usług jest całkowicie nielegalne. Stanowczo odradzamy korzystanie z usług firm bukmacherskich, które znajdują się na liście nielegalnych bukmacherów stworzonej przez Ministerstwo Finansów. 

Bukmacherzy bez licencji – obecny stan na 2024 rok 

W tej chwili istnieje bardzo duża liczba firm bukmacherskich, które świadczą swoje usługi w sposób legalny. Nie cieszą się one jeszcze jednak tak dużą popularnością jak te firmy, które funkcjonowały w Polsce do 2017 roku, czyli do znowelizowania przepisów ustawy antyhazardowej. Do tej pory bardzo duża liczba graczy poszukuje w internecie informacji odnośnie bukmacherów takich jak Expekt czy Bet 365 – należy mieć jednak na uwadze, że na ten moment są to firmy nielegalne, które nie otrzymały od Ministerstwa Finansów stosownej licencji uprawniającej do prowadzenia legalnej działalności. 

Wiele osób mówi jednak o tym, że być może już wkrótce powyżej wymienione zagraniczne firmy bukmacherskie oraz wiele innych zdecyduje się na powrót na polski rynek zakładów wzajemnych. Należy pamiętać o tym, że w czasach, gdy świadczyły one swoje usługi w sposób całkowicie legalny, posiadały naprawdę dużą renomę oraz angażowały do swoich promocji szereg znanych ludzi ze świata sportu. I tak, twarzą bukmachera Expekt był Zbigniew Boniek. Ta sama firma bukmacherska zajmowała się również sponsorowaniem polskiej Reprezentacji w piłce nożnej. Inny popularny niegdyś nielegalny bukmacher Bet at home sponsorował polską drużynę skoków narciarskich. 


Stanowczo odradzamy korzystanie z usług nielegalnych firm bukmacherskich – jest to zagrożone odpowiedzialnością karną. Lepiej wybierać Polskich bukmacherów, którzy posiadają zezwolenia Ministra Finansów, jak STS, Fortuna czy popularny ostatnio Etoto.

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *